در انبار موجود نمی باشد
۶۵,۴۰۰ تومان

ترکیب EG 566 به ۵ دقیقه زمان برای دم کشیدن نیاز دارد تا با رنگ اناری خود و طعم معطر برگاموت طراوت بخش ذائقه شما در طول روزتان باشد.

در انبار موجود نمی باشد
۶۵,۴۰۰ تومان

ترکیب STD14 به ۵ دقیقه زمان برای دم کشیدن نیاز دارد تا با رنگ اناری طعم کلاسیک و دیرین خود را آشکار سازد و طراوت بخش ذائقه شما در تمام روزتان باشد.

در انبار موجود نمی باشد
۶۵,۴۰۰ تومان

ترکیب BL2 به حدود ۵ دقیقه زمان برای دم کشیدن نیاز دارد تا با رنگ آلبالویی، طعم گس و گیرای خود طراوت بخش ذائقه شما در تمام طول روز باشد.

در انبار موجود نمی باشد
۶۵,۴۰۰ تومان

ترکیب ۸۸۸K به ۳ دقیقه زمان برای دم کشیدن نیاز دارد تا با رنگ عنابی خود و طعمی قوی و گیرا طراوت بخش ذائفه شما در آغاز هر روزتان باشد.

چای
مهارت های عمومی
تیم تحریریه چای فردوس

اهمیت آب برای دم آوری چای در مصارف خانگی

۷۰ درصد از وزن بدن انسان بیش از ۹۷ درصد از نوشیدنی #چای یا قهوه ما را آب تشکیل میدهد و باقی مواد جدا شده و حل شده از آن ها در آب است . شاید همین آمار کافی باشد تا بدانیم کیفیت آب چقدر

Read More »
چای فردوس
آموزش
تیم تحریریه چای فردوس

کارگاه تخصصی چای

۲ شهریور ماه ۹۸ رامسر ، بلوار رزاقی ، کافه بیسترو ۲۵ مدرس : مسعود اصفهانی محقق و پژوهشگر چای و دانش آموخته انجمن جهانی استادان چای سرفصل های آموزشی از شناخت گیاه تا فرآوری  کارگاه دم آوری تخصصی چای مناسب برای مدیران و صاحبان

Read More »
چای فردوس
آموزش
تیم تحریریه چای فردوس

دوره شناخت چای و کارگاه تخصصی دم آوری چای

سرفصل های آموزشی : تاریخچه چای History پیشینه شرکت اکبر برادرز History of Akbar Brothers Co شناخت گیاه Plant Knowledge آشنایی با مراحل برداشت و فرآوری Processing آشنایی با مفاهیم تجاری , ترکیبی و سنتی و تخصصی در چای Introduction and brewwing کارگاه تخصصی دم

Read More »

ما را دنبال کنید

خانواده اکبر علی با پیشینه یک قرن تولید و تجارت چای در سریلانکا از سال ۱۹۶۹ میلادی شرکت اکبر برادرز را تاًسیس نمودند. از ابتدا تاًکید بر حفظ کیفیت تولید و بسته بندی موجب شد تا برای اولین بار در کشور، استانداردهای بین المللی معتبر را کسب کنند.